Stowarzyszenie Polskich Energetyków oddział w Tomaszowie Mazowieckim

Pliki do pobrania

  • Od dnia 2 lipca 2022 roku obowiązują nowe zasady uzyskania ŚWIADECTWA KWALIFIKACJI dla osób zajmujących się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci.

    W tym dniu weszło w życie nowe ROZPORZĄDZENIE MINISTRA KLIMATU I ŚRODOWISKA z dnia 1 lipca 2022 roku w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci. Zgodnie z zapisami § 7 ust. 1 rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska, egzamin przeprowadza się na wniosek osoby ubiegającej się o potwierdzenie posiadanych kwalifikacji przy eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci albo na wniosek pracodawcy zatrudniającego tę osobę.

    Do prawidłowo wypełnionego wniosku należy obowiązkowo dołączyć: (§ 7 ust. 4 rozporządzenia MKiŚ):

    1) kopię dokumentu, o którym mowa w § 6 ust. 2 Rozporządzenia M K i Ś - (czyli jeden z następujących dokumentów):

    1. świadectwo lub dyplom potwierdzające uzyskanie tytułu zawodowego,
    2. świadectwo potwierdzające kwalifikację w zawodzie lub dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe,
    3. certyfikat kwalifikacji zawodowej lub dyplom zawodowy,
    4. świadectwo czeladnicze lub dyplom mistrzowski – w zawodach, w których nauczanie obejmuje treści związane z eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci, lub w § 6 ust. 3 Rozporządzenia M K i Ś - (czyli jeden z następujących dokumentów):
      1. świadectwo ukończenia szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie, które obejmuje treści nauczania związane z eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci,
      2. zaświadczenie o przebiegu nauczania wydane przez szkołę, o której mowa w pkt 1, zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2021 r. poz. 1915 oraz z 2022 r. poz. 583 i 1116), potwierdzające kształcenie w zawodzie, które obejmuje treści nauczania związane z eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci,
      3. zaświadczenie wystawione przez pracodawcę, potwierdzające doświadczenie zawodowe i staż pracy umożliwiające nabycie umiejętności związanych z wykonywaniem prac eksploatacyjnych urządzeń, instalacji i sieci. (w przypadku zgłoszenia na egzamin przez pracodawcę grupy osób dopuszcza się zaświadczenie grupowe potwierdzające doświadczenie zawodowe z wyszczególnieniem dla poszczególnych osób zakresu posiadanych uprawnień zgodnie z załącznikiem nr 2 do Rozporządzenia M Ki Ś z dnia 1 lipca 2022-Dz.U.2022 poz.1392 )

    2) potwierdzenie uiszczenia opłaty.

    1. opłata jest pobierana w wysokości 10% minimalnego wynagrodzenia za pracę pracowników, obowiązującego w dniu złożenia wniosku, o którym mowa w § 7 ust. 1 Rozporządzenia M K i Ś.
    2. zgodnie z zapisami § 14 ust. 3 Rozporządzenia M K i Ś w tytule wpłaty podaje się imię i nazwisko osoby, o której mowa w § 7 ust. 1, oraz informacje dotyczące rodzaju urządzeń, instalacji i sieci, dla których osoba ubiega się o potwierdzenie kwalifikacji, oraz zakres objęty wnioskiem o wydanie świadectwa kwalifikacyjnego. (przykład treści przelewu/wpłaty: „Jan Kowalski, Grupa 2 pkt.: 1,2,10.” )
  • Wniosek i protokół E1


    Grupa 1 w zakresie eksploatacji

  • Wniosek i protokół D1


    Grupa 1 w zakresie dozoru

  • Wniosek i protokół E2


    Grupa 2 w zakresie eksploatacji

  • Wniosek i protokół D2


    Grupa 2 w zakresie dozoru

  • Wniosek i protokół E3


    Grupa 3 w zakresie eksploatacji

  • Wniosek i protokół D3


    Grupa 3 w zakresie dozoru

  • Więcej o szkoleniach i egzaminach

Stowarzyszenie Polskich
Energetyków
oddział
Tomaszów Mazowiecki

adres:
ul. Ks. J.Popiełuszki 58/60
97-200 Tomaszów Mazowiecki
tel: +48 607 781 068
email: biuro@spetomaszow.pl
www: spetomaszow.pl
Białystok
Bełchatów
Bydgoszcz
Gdańsk
Katowice
Kraków
Lubin
Radom
Rzeszów
Warszawa
Włocławek
Wrocław
Zamość
Warszawa Zachód